Hakkımızda

Poler Tarım 1999 Yılında Şanlıurfa ilinde kurulmuştur. Merkezi Şanlıurfa'da olan firmamız tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, tarım sektöründe faaliyet göstermekte ve hizmet vermektedir.

Şu anda başta Mısır tohumculuğu olmak üzere, Zirai İlaç, Bitki Besleme ve Gübre, Tarımsal İlaçlama Hizmeti, Hububat ve Tahıl Ticareti, Mısır Kurutma Tesisi işletmeciliği, Lisanslı Depoculuk alanlarında faaliyet göstermektedir.

Tohumculuk kapsamında Şanlıurfa bölgesinde 2005 yılında 2.ürün Mısır tarımının tanıtımı ile tarım faaliyetlerine başlamıştır. Halen BAYER firmasına ait DEKALB Mısır Tohumlarının bölge distribütörlüğü yürütülmektedir.  Bununla birlikte teknik ekibimiz vasıtasıyla DEKALB Mısır Tohumlarının ekiminden hasadına kadar geçen sürede çiftçilerimize teknik destek verilmektedir.

Zirai İlaç kapsamında Astranova, Bitki Besleme Ürünleri kapsamında MDT ve Valagro firmalarının Güneydoğu Anadolu Bölge Distribütörlüğü yürütülmektedir. Bölgemizdeki bayilerimize satış ve sonrasında teknik destek bünyemizdeki satış ekibimiz tarafından verilmektedir.

Bünyemizde bulunan 50 km/h ilerleme hızına sahip, 33 km/h'a varan ilaçlama hızı ulaşabilen, yüksek tank kapasiteli John Deere ilaçlama makinası ile gün boyu kesintisiz ilaçlama hizmeti verilebilmektedir.

POLER TARIM 2010 yılında faaliyete geçirdiği Şanlıurfa merkezde bulunan günlük 1.300 ton kurutma kapasiteli tesisinde Mısır Kurutma Tesisi işletmektedir. Aynı zamanda Ş.Urfa-Mardin otoyolu üzerinde, Mardin'e 35 Km mesafede, 15.500 m2 kendine ait olan arazisinde yine günlük 1.300 ton mısır kurutma kapasitesine sahip bir tesisi bulunmaktadır.

Bu tesislerde bulunan toplam 44.000 ton kapasiteye sahip çelik silolarda Hububat ve Tahıl ticareti yanı sıra Depoculuk hizmetleri de vermektedir.  Mardin’de bulunan bu tesiste kapasite büyütme çalışmaları devam etmekte olup, bu çalışmalar tamamlandığı zaman buradaki toplam depolama kapasitesi 32.000 Ton olacaktır.

Şanlıurfa Merkezde bulunan 28.600 ton kapasiteli tesisimizde Lisanslı Depoculuk hizmetine 2019 yılı itibarı ile başlanmıştır. İlgili mevzuat gereğince sağlanan tüm destekleri kapsayacak şekilde Lisanslı Depolarımız çiftçi ve tüccarlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Şanlıurfa Germuş bölgesinde 800 dönüm üzerinde tarım faaliyetleri ve bununla birlikte aynı bölgede kurulu tesisimizde hayvancılık faaliyetleri de yürütülmektedir.